Kendisini google firması olarak tanıtıp sizden para isteyen dolandırıcılar konusunda sizi uyarmak istiyoruz.

Sizden, firmanızı  google ilk sayfada gösterceklerini, kendilerinin googlenin türkiye ayağı olduklarını ve google özel kodlar gönderdiklerini idaa eden firmalar piyasa kol gezmektedir. Bu tür firmalara kanmamanızı gerektiğini söylüyoruz ve google böyle bir polita izlemediğini  açıklamıştır

Google seo hizmeti ile ilgili kendi sitesinde yayınladığı bir makaleyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Makaleye bu linkten http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=35291 ulaşabilirsiniz.

Yanlız ben öneli olan bir kısmını burada yazmak istiyorum. Aşağıdaki gibidir.

Size durup dururken e-posta gönderen SEO firmalarına ve web danışmanlıklarına veya acentelerine karşı tetikte olun.
Şaşırtıcı ama bizler de bu spam e-postalardan alıyoruz:

"Sevgili google.com,
Web sitenizi ziyaret ettim ve başlıca arama motorları ile dizinlerin çoğunda bulunmadığınızı fark ettim..."
"Gece kilo verme"ye yönelik rejim hapları veya görevinden alınmış diktatörlerden fon aktarımına yardımcı olma talepleri karşısında gösterdiğiniz şüpheciliğin aynısını arama motorlarına ilişkin istenmeyen e-postalar için de gösterebilirsiniz.

Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.
Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönderim" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderim yoktur. Aslında, bir siteyi doğrudan Google'a göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site Haritası kullanmaktır. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.

Gizemli ve amaçlarını açıkça ifade etmeyen şirketlere karşı dikkatli olun.
Belirsiz konularda açıklama yapmalarını isteyin. SEO sizin adınıza giriş sayfaları veya “ıskarta” etki alanları gibi aldatıcı veya yanıltıcı içerik oluşturursa, siteniz Google dizininden tamamen kaldırılır. En nihayetinde, iş verdiğiniz şirketlerin faaliyetlerinden siz sorumlu olusunuz, bu nedenle söz konusu şirketlerin size hangi amaçla "yardımcı olduklarını" tam olarak bilmeniz gerekir. SEO'nun sunucunuza FTP erişimi varsa, sitenizde yapmakta olduğu tüm değişiklikleri açıklayabilmelidir.

Asla bir SEO bağlantınız olmamalı.
"Hepsi ücretsiz" bağlantılarının, bağlantı popülerlik planlarının etkisi veya sitenizin binlerce arama motoruna gönderme hakkında konuşan SEO'lardan uzak durun. Bunlar, başlıca arama motorlarının sonuçlarında sıralamanızı, en azından sizin pozitif olarak düşündüğünüz şekilde etkilemeyen yararsız denemelerdir.

İyi çalışmalar.